Cinsiyetçiliğin Görünmeyen Yüzünü Keşfetmek

19 Aralık 2018 Çarşamba günü Genel Merkezde düzenlenecek.

0%
*Bu yazı tahmini 1 dakika 45 saniye okuma süresine sahiptir.

Amaçları arasında psikologların, psikoloji bölümü öğrencilerinin, ilgili meslek gruplarının ve kamunun, toplumsal cinsiyet, özellikle cinsiyete yönelik şiddet hakkında farkındalıklarını artırmanın, alanda psikososyal destek, değerlendirme ve eğitim süreçlerinin geliştirilmesi, güçlendirilmesi, planlanması ve koordinasyonunun yer aldığı Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Birimi, başta İstanbul Şube olmak üzere 2011 yılında çalışmalarına başlamıştır. 03.10.2017 tarihinde ise Genel Merkezde çalışmalarına hız veren birim, bu alanda çalışan ve çalışmak isteyen, konuya ilgi duyan tüm meslektaşlarını ve psikoloji bölümü öğrencilerini gönüllü çalışmaya davet etmektedir.
 
Bu kapsamda her ay seminer düzenlenmekte olup 19.12.2018 tarihinde saat 18.30’da Türk Psikologlar Derneği Genel Merkezinde Öğr. Gör. Dr. Leman Korkmaz tarafından “Cinsiyetçiliğin Görünmeyen Yüzünü Keşfetmek” başlıklı bir seminer gerçekleştirilecektir.
 
NOT: Etkinlik için salonun fiziksel koşulları nedeniyle 30 kişilik bir kontenjan söz konusu olup katılmak isteyen üyelerimizin ve öğrencilerimizin iletişim bilgileri ile birlikte gm_idariasistan@psikolog.org.tr mail adresine katılımlarını bildirmeleri, katılımda değişiklik olması halinde bilgi vermeleri rica olunur.

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.