Türk Psikologlar Derneği İzmir Şube Travma, Afet ve Kriz Birimi Gönüllülere Toplantı Daveti

TPD İzmir Şube Travma, Afet ve Kriz Birimi kurulduğu günden itibaren ülkemizde çeşitli nedenlerle meydana gelen travmatik olaylarda gerekli psikososyal...

0%
*Bu yazı tahmini 2 dakika 20 saniye okuma süresine sahiptir.

 Türk Psikologlar Derneği İzmir Şube  Travma, Afet ve Kriz Birimi Gönüllülere Toplantı Daveti

TPD İzmir Şube Travma, Afet ve Kriz Birimi kurulduğu günden itibaren ülkemizde çeşitli nedenlerle meydana gelen travmatik olaylarda gerekli psikososyal müdahalenin sağlanması, müdahalede bulunan meslektaşlara yönelik eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi yanı sıra toplantı, seminer ve sempozyum gibi alanlarda da çalışmaların başarılı bir şekilde yürütülmesine katkıda bulunmuştur. 
Birimimiz, özverili gönüllü katılımcılar sayesinde 2017 yılı içerisinde ağır kayıpların yaşandığı Bucalı ailelerin geçirdiği trafik kazası ve Bayraklı Adliyesi saldırısı gibi iki önemli olayda gerekli psikososyal destek çalışmaları yürütmüştür. Geçtiğimiz aralık ayında ise İzmir 1. Travma Sempozyumunu da düzenlemiş olan birimimiz daha geniş bir katılım ağı oluşturarak dayanışma içerisinde çalışmalarını zenginleştirmek istemektedir.
2018-2019 yılında gerçekleştirmek istediğimiz faaliyetler için travma konusunda çalışmalar gerçekleştiren yeni gönüllü meslektaşlara ve bu alana ilgi duyan psikoloji bölümü öğrencilerine ihtiyaç duyulmaktadır.
Tanışmak, birikimlerimizi paylaşmak ve yeni dönemde neler yapabileceğimizi konuşmak için 6 Şubat 2018 Salı günü saat: 19.00’da sizleri bekliyor olacağız.
Lütfen toplantı öncesinde aşağıdaki link üzerinden kişisel ve mesleki bilgilerinizi bizimle paylaşınız:
 
Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi
Travma Afet ve Kriz Birimi
 
Adres:
1456 sok. No:92 (Yaşar Apt.) Kat:2 Daire:4 Alsancak/İZMİR
Tel: 0232 422 12 08 Faks:0232-422 12 24
Cep Tel: 0533 482 55 22
e-mail: izmir@psikolog.org.tr
 
 
 
 

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.